Безпристрастен поглед върху лозаризма



Бело грозје Македонија е поделена на три лозарски реони и тоа:

Лозарството е занаят и като всеки такъв си има тънкости. Изисква много практика, докато го овладееш, но и не малко теоретични знания относно спецификите за отглеждането на добра реколта грозде: място за засаждане, почва, климат, капково напояване, пръскане против вредители и резитба с качествени лозарски инструменти. Нека проследим някои от тях… Свързани продукти

Целта му е предварително да се преборим със зимните яйца на вредителите, преди да са се събудили и активизирали.

Те са пряко свързани със състава на почвата, температурата и достъпа до пряка слънчева светлина.

По дисциплината „Лозарство и биотехнологични методи“, студентите  се запознават със състоянието, проблемите и перспективите за развитието на лозарството у нас и в света.

Повече за технологията на виното и нейните тайни може да прочетете в интервюто ни с един от технолозите на вила "Юстина", Костадинка Рахова: Виното е емоция в бутилка - Шардонето е страст

България настоява за активиране на земеделския резерв на ЕС за справяне с...

Развојот на лозарството кај нас може да се подели на два периода: период пред појава на филоксерата и период по филоксерата. Во првиот период лозите се одгледувале на сопствен корен, со нискостеблени системи и без конструкција. Во овој период најзастапени биле сортите: станушина, беглерка, охридско бело, охридско црно, лисичина, пловдина и др.

Умерено-континентален климат със сухо, горещо лято, равнинен лозарство терен с хълмове и плата. Черноземите и сивите горски почви, образувани върху льос, както и традициите, поддържани и развивани в региона, определят особеностите и характеристиките на произвежданите вина.

Видео Мечка реши да се разхлади сред хората в езерото Тахо (Видео)

Чрез абонамента ще получавате и информация за важни предстоящи събития в бранша. Име*

Българското лозаро-винарство също е засегнато от трайната тенденция на затопляне на климата и необичайните метеорологични явления, коментират за БТА представители на Института по лозарство и винарство в Плевен.

Повече магазини за сирене и пекарни в Нидерландия, по-малко са зеленчуковите

В края на вегетацията и плододаването през септември-октомври е необходимо да се подхрани с калий.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *